Jak czesać brodę?

Bujny męski zarost jest obecnie bardzo trendy. Coraz więcej panów decyduje się na zapuszczenie brody w nadziei, że doda im ona męskości i charakteru. Nie każdy z nich zdaje sobie sprawę z tego, że aby broda spełniała swoja funkcję, musi być odpowiednio pielęgnowana.

Bardzo ważny w pielęgnacji brody jest proces jej czesania.

Kartacz do brody – jaki wybrać?

Kartacz do brody to inaczej szczotka służąca do jej czesania. Warto pamiętać, że zarost należy rozczesywać dwa razy dziennie. Dobrej jakości szczotka wykonana jest z naturalnego drewna oraz włosia dzika, którego struktura najbardziej przypomina strukturę ludzkiego włosa.

Wielkość szczotki jest cechą zależną od upodobań brodaczy. Jedni z nich preferują małe kartacze do brody, które można wszędzie ze sobą zabrać, inni z kolei wybierają szczotki, które obejmują sobą większą powierzchnię brody.

Czemu służy czesanie brody?

Czesanie brody jest zabiegiem, który tak naprawdę ma na celu poprawę kondycji skóry. Broda zakrywa niemal całą jej powierzchnię, zaburzając procesy wytwarzania sebum oraz powodując łuszczenie się naskórka. Częste i odpowiednie czesanie zarostu ma na celu odżywienie skóry, poprawienie jej ukrwienia oraz pobudzenie jej do normalnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *