Maseczki antysmogowe są coraz częściej przydatne

Maseczki chroniące płuca człowieka przed zgubnymi wpływami smogu widujemy najczęściej w telewizji. Są one noszone w centrach miast o największym zanieczyszczeniu. Głównie są to miasta azjatyckie, gdzie szybka industrializacja przy jednoczesnym braki rozwiązań chroniących środowisko powoduje, że poszczególne obszary są silnie zanieczyszczone. Maseczka antysmogowa filtruje powietrze, którym oddycha człowiek i pozwala na bezpieczne poruszanie się na powietrzu. Okazuje się jednak, że i w Polsce maseczki takie stają się bardzo przydatne.

Maseczki antysmogowe przydatne również w Polsce

W ostatnich latach w Polsce również obserwuje się rosnące zanieczyszczenie powietrza. Smog występuje głównie w centrach dużych miast, szczególnie w Krakowie. Powodów tego jest kilka. Jednym z nich jest oparta na węglu gospodarka oraz stosowanie węgla do ogrzewania, a drugim lokalizacja i ukształtowanie geograficzne miast. W miastach takich jak Kraków maseczki anty smogowe pozwolą oddychać czystym powietrzem i warto je nosić, jeśli nie na co dzień to przynajmniej w dniach, kiedy stężenie smogu jest największe.

Jak wybrać dobre maseczki antysmogowe?

W sklepach można kupić coraz więcej maseczek anstysmogowych. Dostępne są maseczki jedno- i wielorazowe. Warto postawić na jakość oraz pamiętać, że wielorazowe maseczki antysmogowe należy regularnie prać oraz zmieniać filtr. Jednocześnie ważne jest, aby maseczka dobrze pasowała do twarzy i nie przepuszczała powietrza po bokach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *